Вила Deshaies одмор за изнајмување Вила Deshaies во Поинте батерија Гвадалупе

Вила во Deshaies - одмор изнајмување Deshaies - одмор изнајмување Deshaies

Вила Deshaies кликнете овде за да резервирате онлајн

Вила Дешаи Поинт Батери вила куќа Гвадалупе
Природната убавина на островот, девицата и заштитената природа на Басиот Тере, шумата, планината, поглед на Карипско Море ... ..

На оваа извонредна локација се наоѓа изнајмувањето на одмор со базен "Вила Палма". Вгнезден на највисоката точка на Domaine de la Pointe батерија во Deshaies, ќе уживате во прекрасен панорамски поглед на заливот на градот.

Deshaies, автентичното мало Карибско село рибарите меѓу морето и планината ги нуди сите потребни удобности за незаборавниот престој. Нека ви биде искушуван од разни западни индиски ресторани за вистинско кулинарско искуство, ќе бидете поздравени со отворени раце и топло.

Локацијата на вилата, во близина на плажите на Grande Anse и Перл ќе им понуди на морскиот брег задоволства. Љубители на нуркање (шнорхел или шише), откријте го прекрасното морско дно. Веб-страницата, исто така, е идеален за пешачење и други активности на вода ... имате целиот свет да се откријат: водопади, музеи, дестилерија, ботаничката градина (порано во сопственост на Coluche што е 200 метри од вилата).

Вила Палма е опремена во најдобар случај за пријатен престој:
Ќе уживате удобно неговата голема палуба (тераса) и приватен базен со поглед кон морето, сите неодамна реновирани. Просториите се климатизирани или можат да бидат проветрени.